Praca zawodowa a media

Wiele starszych osób uważa, że wszelkiego rodzaju media są złem, są wytworem ludzi, jednakże nie powinny być w ogóle wynalezione, ponieważ przynoszą więcej zła aniżeli dobra. W wielu przypadkach z pewnością po części przyczyniają się do pewnego rodzaju katastrof, jednak nie wolno wszystkich nieszczęść dwudziestego pierwszego wieku zganiać na media. Patrząc z drugiej strony nie możemy zapominać, że media różnego rodzaju to ogromne przedsięwzięcia, które grupują całe mnóstwo ludzi. Ludzie Ci każdego dnia tworzą nowe programy, nowe treści i nowe wizje, które trafiają do coraz większych grup odbiorców. Media przynoszą pieniądze na chleb, na życie, na rozwijanie swoich marzeń i są takim samym miejscem pracy jak fabryka, biuro czy też szkoła. Kiedy coś mocno ganimy czy też wysuwamy bardzo odważne opinie, warto się zastanowić czy faktycznie nasze opinie są obiektywne i czy faktycznie wzięliśmy wszystkie aspekty pod uwagę. Pamiętajmy też, że media są podłożem pracy wielu innych ludzi, którzy tworzą kreatywne dzieła.

3 Comments

  1. Rychu

    Mi wydaje się, że wiele zależy od nas- jeśli my nie będziemy oglądać głupich, nic nie wnoszących programów- to takie programy będą eliminowane. Niestety ludzie mają skłonności do oglądania programów typu reality show, które często z prawdziwym życiem nie mają zbyt wiele wspólnego.

  2. widz

    Odbiorcy mają zastanawiać się czy ich opinie są obiektywne? W przypadku wielu mediów masowych nawet nie ma co myśleć o jakimkolwiek obiektywizmie – tutaj nie ma miejsca na obiektywną informacje, w mediach masowych rządzi prosty, łopatologiczny przekaz, można powiedzieć, że wręcz propagandowy; gdzie tu miejsce na obiektywizm, rzetelność??? O takim czymś można zapomnieć.

  3. Nie można wszystkiego zwalać na media, ale trzeba przyznać, że jest to plaga XXI wieku. Chociażby na przykładzie dzieciaków, które ciężko jest odciągnąć od komputerów, prawda? Kiedyś tego nie było.