Działanie w świecie gdzie media grają pierwsze skrzypce

Uważa się, że wychowywanie dzieci w obecnych czasach jest dużo trudniejsze. Trudniejsze też okazuje się zaszczepienia pasji w dzieciach w szkole czy też w ludziach studiujących na uczelni. Wszystko zganiane jest na media, które podobno zabierają nam czas, ochotę, a także możliwości. Tak naprawdę to wielokrotnie nie zależy od mediów czy będziemy uczyć się gry na fortepianie czy też na skrzypcach, czy będziemy chodzić po pracy na siłownię a może na piłkę nożną. To przede wszystkim zależy od naszej silnej woli, od naszych pasji i naszego życia. Warto sobie zdać sprawę, że zarówno telewizja, Internet i radio to tylko i wyłącznie dodatki do naszego życia, które te życie mają umilić, a nie wypełniać po brzegi od samego wyjścia z pracy do wieczora, czyli do momentu w którym kładziemy się spać. Media mają za zadanie umilić nam czas, pomóc zrelaksować się przy dobrym filmie i pokazać, że nawet w domu można spędzić miły wieczór. Kiedy media odgrywają taką rolę, to wszystko jest w jak najlepszym porządku.

2 Comments

  1. Lali

    Oczywiście wiele zależy od nas, ale zgodzę się z tym, że te czasy są trudne- my kiedyś mogliśmy pomarzyć o komórce, komputerze, a teraz? Dzieci idąc do pierwszej klasy są zaopatrzone w komórki, przychodzą do domów i siadają do laptopów, komputerów, tabletów- zamiast iść na podwórko to siedzą w domu. My musieliśmy wymyślać sobie zabawy, żeby się nie nudzić.

  2. Marcin

    Ostatnio wspominałem wielką powódź z 1997 roku. Pamiętam jak z włączonym radiem śledziłem komunikaty o kolejnych zalanych lub zagrożonych zalaniem terenach. Dzisiaj źródłem takich informacji byłby Internet – dokładne mapy, zdjęcia filmy, wszystko na bieżąco, tylko czy rzeczywiście cokolwiek to zmienia? Czy bieżący dostęp do tego typu informacji ma jakikolwiek wpływ na zwykłe życie?