Media- przekleństwo czy błogosławieństwo?

Internet, telewizja i radio towarzyszą nam niemal każdego dnia. Na bazie telewizji uczymy się, oglądamy obowiązkowe lektury, ale także odpoczywamy i relaksujemy się przy zabawnych programach czy też filmach, które nas rozśmieszają. Nie wszyscy podchodzą tak pozytywnie do mediów, które obecnie odgrywają bardzo ważną rolę. Często zastanawiamy się czy media to błogosławieństwo, a może przekleństwo? Przynoszą nam więcej dobrego czy może złego ? Tak naprawdę nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy z nas dostrzega całkiem inne cechy, całkiem inne strony oglądania telewizji czy też surfowania w internecie. Pomimo tego, że media są stworzone przez ludzi to nie są tworem idealnym, dlatego też, kiedy z nich korzystamy powinniśmy starać się żeby kierował nami zdrowy rozsądek, który pozwoli nam na używanie mediów w sposób odpowiedni i w czasie, który nie będzie szkodził nam, naszym oczom, ale także naszym dzieciom, które Internet i telewizję wręcz uwielbiają i często nie mogą się od nich oderwać.

2 Comments

  1. Maurycy

    Współczesna telewizja niesie jakieś wartościowe treści? Szczerze w to wątpię. W polskiej TV program został okrojony do programów rozrywkowych i pseudo informacyjnych okraszonych solidną garściom reklam. Gdzie telewizja edukacyjna? Gdzie programy kulturalne lub chociażby publicystyczne? To wszystko przeszłość. Dlatego z czystym sumieniem twierdzę, że współczesna TV to prawdziwe przekleństwo.

  2. Nie można jednoznacznie stwierdzić jaki wydźwięk mają media. Mają wiele plusów, ale jednocześnie dużo minusów. To od nas zależy jaki wpływ będą miały na nasze życie.